153 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h

2023-08-30

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej ze specjalnej grupy SPEED, zatrzymali do kontroli kierującego sportową kią stinger, który jadąc aleją Jana III Sobieskiego w kierunku Mirkowa, przekroczył dopuszczalną prędkości aż o 83 km/h. 34-latek pędził 153 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Mężczyzna nie miał świadomości, że jego brawurową jazdę nagrali jadący za nim w nieoznakowanym radiowozie policjanci. Kierujący stwierdził, że to niemożliwe, aby jechał tak szybko i odmówił przyjęcia mandatu w kwocie 5000 zł.

Przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących ma miejsce zarówno na obszarze zabudowanym, jak też poza nim. Policjanci grupy SPEED, dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Wrocławia i powiatu wrocławskiego, każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przypadki agresywnej i niebezpiecznej jazdy.

Mundurowi, patrolując nieoznakowanym i wyposażonym w wideorejestrator radiowozem aleję Jana III Sobieskiego, zwrócili uwagę na kierującego kią stinger, który jadąc w kierunku Mirkowa przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h, rozpędził swoje auto aż do 153 km/h. 

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a 34-latek, któremu groził mandat w kwocie 5000 zł, stwierdził, że to niemożliwe aby jechał tak szybko.

Tak wysoki mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 83 km/h, wynika z faktu, że mężczyzna był już karany za podobne wykroczenia w ciągu ostatnich dwóch lat i objęły go przepisy o tzw. recydywie, które obowiązują od września 2022 r.

„Recydywista” z kii będzie się teraz tłumaczył przed sądem, gdzie funkcjonariusze skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze kolejny raz apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.