35 pkt karnych i zatrzymane prawo jazdy

2023-11-16

Mogłoby się wydawać, że będzie to kolejna rutynowa kontrola drogowa, jaką tego dnia przeprowadzą funkcjonariusze wrocławskiej grupy SPEED… To, co różniło ją od pozostałych, to szereg wykroczeń, które popełnił 27-letni kierujący dostawczym volkswagenem oraz pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny jego auta. A wszystko zaczęło się od nadmiernej prędkości, z jaką ulicami Wrocławia przemieszczał się swoim busem 27-latek wraz z pasażerami. 121 km/h gnał volkswagenem ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego, choć znaki jasno wskazywały, że na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość to 70 km/h. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów w łącznej kwocie 2500 zł, 35 punktami karnymi oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym wraz z prawem jazdy na okres trzech miesięcy.
Policjanci wrocławskiej grupy SPEED zwracają uwagę nie tylko na przypadki agresywnej i brawurowej jazdy. Oku doświadczonych funkcjonariuszy nie umykają również inne wykroczenia. Tak też było w przypadku 27-letniego kierowcy dostawczego volkswagena.
Policjanci zwrócili uwagę na pędzącego 121 km/h ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego dostawczego volkswagena. Ich uwadze nie umknął również fakt, że 27-latek oraz jeden z jego pasażerów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Na dodatek, gnając lewym pasem ruchu, „zapomniał”, że podczas jazdy nie może korzystać z telefonu. Stan techniczny auta również pozostawiał wiele do życzenia...
Styl jazdy 27-latka oraz lekceważące podejście do obowiązujących przepisów prawa miały swoje odzwierciedlenie w systemach policyjnych, a mianowicie informacji, że wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy. Powodem było przekroczenie limitu 24 punktów karnych.
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny dostawczego volkswagena, ujawniając szereg usterek oraz nieprawidłowości, w tym ogumienie przedniej osi z nadmiernie zużytym bieżnikiem, niepewnym mocowaniem prawego reflektora. Może dlatego auto nie miało aktualnych badań technicznych?
Kontrola przebiegła spokojnie, a kierowca poczuwał się do winy za wszystkie popełnione wykroczenia.
Pośpiech, który mężczyzna tłumaczył powrotem z pracy do domu, kosztował go 2500 zł, 35 punktów karnych i zatrzymanym na 3 miesiące prawem jazdy, jak również zatrzymanym dowodem rejestracyjnym pojazdu - informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.