Badanie świń

2024-06-04

Od 1 do 28 czerwca w całej Polsce będzie prowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa – badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do badania R-ZW-S, zobowiązane są udzielić wymaganych informacji poprzez samodzielne wypełnienie formularza na stronie w terminie od 1 do 5 czerwca 2024 r. Żeby wziąć udział w badaniu w formie on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listy Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego. Inną opcją dostarczenia danych z badań jest rozmowa z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontakt bezpośredni w dniach od 6 do 28 czerwca.

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą również udzielić informacji, wypełniając formularz online na podanej wcześniej stronie, w terminie od 1 do 14 czerwca – w tym przypadku danymi do logowania są dane uwierzytelniające z Portalu Sprawozdawczego GUS. Na wymienione podmioty czeka także opcja rozmowy telefonicznej z ankieterem. Tę będą mogły odbyć w dniach od 17 do 28 czerwca.

Informacje, których należy udzielić będą dotyczyły danych z zakresu:

- pogłowia świń,

- zmian zachodzących w gospodarstwie w ciągu ostatnich 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaży, uboju),

- produkcji żywca wieprzowego,

- rasy świń,

- ceny zakupu i dzierżawy ziemi.

Zgromadzone informacje mają posłużyć do analizy zmian zachodzących w produkcji zwierzęcej oraz ogólnej oceny sytuacji w rolnictwie i kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię statystyczną – 22 279 99 99, nr wewnętrzny 7, opcja 1 – badania ankietowe rolne. Infolinia będzie czynna w dni robocze od 29 maja do 29 czerwca w godzinach 8.00–15.00.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.