Barwy miłości

2023-09-05

Bystrzyca Kłodzka. Już 13 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej z gościnnym występem zawita Teatr Nowy z Częstochowy. Przyjedzie z przedstawieniem „Cebula”. Fabuła spektaklu przenosi nas w świat rodzin osób z niepełnosprawnością.

Łukasz Staniszewski, pisarz, dramaturg jest autorem scenariusza, który powstał na podstawie książki „Wystarczy kochać” autorstwa Jadwigi i Pawła Bilskich. Mamy i brata Karola, przedwcześnie zmarłego chłopaka z zespołem Downa. Mimo że Karol w swoim krótkim, schorowanym życiu nie wypowiedział żadnego słowa, miał bardzo duży wpływ na swoich bliskich.

Tytułowa „Cebula” to piękna metafora odzierania z wierzchnich warstw, by dotrzeć do tego, co jest w środku. Jądrem „Cebuli” jest to, by pokazać rzeczy, których nie widzimy na co dzień – stąd warto zobaczyć „Cebulę” – przekonuje Paulina Kajdanowicz, aktorka częstochowskiego Teatru Nowego, odtwórczyni roli Ewy a także inicjatorka i założycielka Teatru Raz, Dwa w Bystrzycy Kłodzkiej

Reżyserem spektaklu jest Marek Ślosarski, aktor filmowy i teatralny związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Laureat trzech „Złotych Masek” za swoje sceniczne dokonania. W przedstawieniu oprócz Pauliny zobaczymy Iwonę Chołuj, aktorkę Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w roli mamy, Pawła Bilskiego jako Karola. Krzysztofa Berendta z Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni w roli Pawła. Natomiast w roli Szymona wystąpi Radosław Jamroż, założyciel Teatru Nowe Formy w Warszawie. 

Paweł Bilski to nie tylko aktor wcielający się w postać Karola. To też prezes Fundacji Oczami Brata, dzięki której został w Częstochowie zbudowany od podstaw Dom Oczami Brata dla osób z niepełnosprawnościami. Jest również założycielem częstochowskiego Teatru Nowego, który niebawem ze spektaklem „Cebula” wystąpi w Bystrzycy Kłodzkiej.

W sprawie rezerwacji miejsc należy się kontaktować z bystrzyckim Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Telefon: 74 811 05 91. Początek przedstawienia 13 września o godzinie 18.00.

Waldemar Jabłczyński

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.