Kierowca taksówki podejrzany o inne czynności seksualne – zatrzymany i aresztowany

2023-01-31

Do jednego z wrocławskich komisariatów zgłosiła się młoda kobieta. Powiadomiła funkcjonariuszy, że kierowca świadczący usługi przewozowe usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego. Policjanci zajęli się ustalaniem okoliczności tego zdarzenia. Zebranie materiału dowodowego w tak poważnej sprawie, jak przestępstwo na tle seksualnym, wymagało przede wszystkim szybkiego i sprawnego działania. Na podstawie zebranych materiałów oraz dowodów, podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 46-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zgłosiła się 23-letnia kobieta, mieszkanka stolicy Dolnego Śląska, która podróżowała późnym wieczorem 22 stycznia jedną z taksówek. Jak się później okazało, kierowca nie powinien nawet prowadzić tego pojazdu... W wyniku sprawy, która miała swój początek po zgłoszeniu pokrzywdzonej wrocławianki, wyszło na jaw, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzięki pracy funkcjonariuszy pionu operacyjnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjantów z Wydziału Kryminalnego komisariatu na wrocławskim Grabiszynie ustalenie i zatrzymanie podejrzewanego kierowcy zajęło raptem jeden dzień. Zebrane w toku postępowania dowody pozwoliły przedstawić mu zarzuty  doprowadzenia wbrew woli kobiety do innej czynności seksualnej, a także zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator wystąpił w tej sprawie z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd.

Zatrzymanym okazał się 46-letni obywatel Gruzji. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.