Krajowa Wystawa Rolnicza i Dożynki Jasnogórskie 2023

2023-09-01

Już w ten weekend odbywa się XXXII Krajowa Wystawa Rolnicza towarzysząca Dożynkom Jasnogórskim. Wystawiają się: instytucje rolnicze: MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR i oczywiście Organizatorzy czyli ŚODR w Częstochowie, instytuty naukowe, KGW, zagrody edukacyjne, Lokalne Grupy Działania i wiele innych; zwiedzicie Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych, Miody, Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Wystawę Maszyn i Narzędzi Rolniczych,  Festiwal Produktów Lokalnych i Tradycyjnych! Swoje oferty produkcyjne, handlowe i usługowe zaprezentuje ponad 400 firm i instytucji rolniczych z całego kraju

Miejsce: jasnogórski parking przy Domu Pielgrzyma oraz III i II al. NMP

Termin: 2-3.09.2023 r. otwarcie wystawy o godzinie 8:30 przy namiocie MRiRW na parkingu jasnogórskim. 

Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony odbędzie się pod hasłem „Do Maryi Matki Kościoła” na Jasnej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę 2-3 września. 

Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników zainauguruje w sobotę wieczorna Msza św. (o godz. 19.00) w Bazylice. Eucharystii przewodniczyć ma bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy. Po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się droga krzyżowa na Wałach, a po niej czuwanie modlitewne. 

W niedzielę, 3 września, od godz. 8.00 rozpocznie się modlitwa na placu przed Szczytem z udziałem orkiestr i zespołów śpiewaczych. 

Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć ma i homilię wygłosi biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. 

W ramach jubileuszu 100-lecia powstania Ośrodków Doradztwa Rolniczego w sobotę 2 września sprawowana będzie w Kaplicy Matki Bożej dziękczynna Msza św. (godz. 17.00) . 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.