Które ulice będą zamknięte w trakcie sobotniego półmaratonu

2024-06-07

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Trasa biegu została wytyczone ulicami naszego miasta. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Policjanci będą zabezpieczać to wielkie święto biegaczy, a także kierować ruchem pojazdów. Gdzie będą utrudnienia i które ulice będą zamknięte? Sprawdź na mapce i zaplanuj swoją sobotnią podróż tak, aby nie utknąć w mieście.

Wrocławscy policjanci kolejny raz zabezpieczą maraton. Jego trasa obejmuje sporą część miasta, dlatego jest to duże wyzwanie organizacyjne. Wrocławska Policja jest na nie gotowa. Funkcjonariusze wiedzą, jak zabezpieczyć tego rodzaju imprezy, o czym świadczy spokojny przebieg poprzednich edycji maratonu. Są gotowi na różne warianty działań i w zabezpieczenie zaangażowani będą policjanci wszystkich pionów. Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji będą koordynować niedzielne działania, policjanci ruchu drogowego i prewencji zabezpieczą trasę biegu i pokierują ruchem pojazdów, a kryminalni będą mieć oko na wszystkich, którzy chcieliby zakłócić to wielkie święto biegaczy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących, aby zapoznali się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego tego dnia. Warto tak zaplanować swoją sobotnią podróż, aby ominąć zamknięte ulice i uniknąć niepotrzebnych nerwów. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na posterunkach stałych oraz dynamicznych. Oznacza to, że gdy ostatni z maratończyków minie konkretny posterunek, wznowią w tym miejscu ruch pojazdów i przemieszczą się na inny odcinek trasy.

Ulice będą zatem sukcesywnie otwierane i w mieście przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu. Przewidywane godziny z czasem ostatnich zawodników biegu podane są na mapce z trasą biegu i są to orientacyjne godziny przywrócenia ruchu na tych odcinkach.

Zmianie ulegną także rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej. Wszystkie informacje, niezbędne zawodnikom, kibicom, a także mieszkańcom Wrocławia, znajdują się na stronie internetowej https://mcs.wroc.pl/polmaraton – informuje Zespół Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mapka – materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.