Na widok psa atakującego dziecko natychmiast ruszył z pomocą

2024-06-19

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego udzielił pomocy dziecku, którego życie było zagrożone. Sierż. szt. Michał Lupa zauważył jak na 5-letniego chłopca rzucił się agresywny pies, dlatwgo natychmiast podbiegł do dziecka i odciągnął je od zwierzęcia. Będąc przeszkolonym z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, sprawdził funkcje życiowe poszkodowanego chłopca, który krwawił, a jego stan był bardzo poważny i był przy nim aż do przyjazdu ratowników medycznych. 

W czasie wolnym od służby sierż. szt. Michał Lupa był w trakcie spaceru z rodziną świadkiem bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Pies rzucił się na przechodzące obok dziecko i zaczął kąsać po całym ciele. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż właścicielka psa, który choć był na smyczy, nie potrafiła odciągnąć go od chłopca.                        

Funkcjonariusz podbiegł do chłopca i odciągnął je od zwierzęcia.

Policjant, który posiada przeszkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, sprawdził funkcje życiowe poszkodowanego 5-latka, zaopatrując krwawiące rany powstałe w wyniku ugryzień. Szybko zlokalizował będących w pobliżu rodziców chłopca, a o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego wrocławskiej komendy miejskiej.  Był przy nim aż do przyjazdu ratowników medycznych. 

Do czasu, aż na miejscu zjawili się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego, nie opuszczał dziecka ani na krok, a po ich przybyciu przekazał im informacje o jego stanie zdrowia i udzielonej pomocy – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.