Ogólnopolskie badanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami

2024-05-09

Na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na terenie całej Polski odbywa się badanie potrzeb osób między 16. i 65. rokiem życia – z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. To jedno z najszerzej zakrojonych badań, jakie jak dotąd realizowano w tej grupie w Polsce. W jego ramach prowadzone są indywidualne wywiady pogłębione i dyskusje grupowe (badanie jakościowe), a także ankiety (badanie ilościowe).
Celem jest diagnoza potrzeb osób z niepełnosprawnościami z punktu widzenia ich samych, a także zmian, które da się zaobserwować w stosunku do poprzedniego takiego badania – a odbyło się ono w 2017 r. Wyniki mają mieć kluczowe znaczenie dla poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnościami oraz ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Zebrane informacje pozwolą lepiej dopasować wsparcie do rzeczywistych potrzeb, co jest istotne w kontekście planowanych zmian w systemie pomocy dla tej grupy.
Organizatorzy zapewniają, że wszelkie informacje uzyskane w trakcie badania posłużą wyłącznie celom analitycznym, a wobec uczestniczek/uczestników przestrzegana będzie zasada anonimowości i poufności.
Można wziąć udział w ankiecie, rozmowie indywidualnej lub grupowej, samodzielnie lub razem z opiekunką/opiekunem lub asystentką/asystentem. Organizatorzy deklarują gotowość dopasowania formy badania do możliwości i potrzeb konkretnej osoby.
Wybieramy spośród najdogodniejszych dla nas sposobów kontaktu. Można zatem wypełnić formularz online  albo zadzwonić lub wysłać SMS o treści BADANIE pod numerem +48 789 362 649. Jest też droga mailowa – wysyłamy wiadomość na adres n.pizlo@fastsolutions.com.pl Możemy też poprosić kogoś z rodziny o pomoc w skontaktowaniu się z realizatorami badania bądź skontaktować się z organizacją/instytucją dla osób z niepełnosprawnością – tą, z którą utrzymujemy stałą relację.
Wyczerpujące informacje na temat badania znajdują się na jego stronie www. 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.