Pędził setką po Wrocławiu, bez uprawnień i upiwszy się, i jeszcze doprowadził do kolizji

2023-02-07

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, codziennie przeprowadzają dziesiątki interwencji, w tym głównie dotyczących wykroczeń i zdarzeń drogowych. Kontrolując prędkość pojazdów na ul. Lotniczej, dostrzegli kierującego osobowym renaultem, który pędził 100 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Chwilę po wykonanym pomiarze kierowca stracił panowanie nad autem i spowodował kolizję drogową. Również stan trzeźwości 30-letniego wrocławianina pozostawiał wiele do życzenia. Jak się okazało, nie miał on także uprawnień do kierowania.

Kierujący już na pierwszy rzut oka poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną. 100 km/h - bo taki wynik ukazał się funkcjonariuszomoczom na ekranie ręcznego miernika prędkości, to o aż 50 km/h za szybko.
Chwilę po tym, jak policjanci zmierzyli prędkość brawurowo przemieszczającego się wrocławianina, ten stracił panowanie nad autem i doprowadził do zdarzenia w ruchu drogowym z innym kierującym.
Funkcjonariusze podczas rozmowy od razu wyczuli wyraźną woń alkoholu od 30-latka. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
Jakby tego wszystkiego było mało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.
Swoją brawurową jazdę ulicami stolicy Dolnego Śląska 30-letni wrocławianin zakończył w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.