Policjanci pomogli zagubionemu chłopcu z zespołem Aspergera

2022-11-14

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zaopiekowali się 8-latkiem, z którym niestety kontakt był mocno ograniczony, a wszystko wskazywało na to, że dziecko najprawdopodobniej potrzebuje pomocy. Jak się później okazało chłopiec choruje na zespół Aspergera. Policjantom udało się jednak ustalić jego tożsamość oraz miejsce zamieszkania. Tego samego popołudnia chłopiec trafił z powrotem do domu, gdzie czekali na niego mocno zaniepokojeni rodzice.

 

Policjanci z wrocławskich Krzyków pełniąc służbę w okolicy osiedla Klecina zauważyli chłopca w wieku 8 lat, który przebywał bez opiekuna, a na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Tym bardziej funkcjonariusze zainteresowali się tą sytuacją i nie zlekceważyli zachowania chłopca. Jak się okazało ich reakcja była bardzo dobra.

Pomimo, że kontakt z chłopcem był trudny i nie potrafił on określić swojego miejsca zamieszkania, powiedział policjantom jak się nazywa. Z uwagi na fakt, że był zmarznięty, funkcjonariusze zapewnili mu ciepłą herbatę oraz kanapkę. Przy pomocy dyżurnego jednostki udało się ustalić miejsce zamieszkania 8-latka, do którego niezwłocznie udali się policjanci. Na miejscu zastali bardzo zaniepokojonych rodziców, którzy byli ogromnie wdzięczni policjantom za ich postawę. Wytłumaczyli też zachowanie chłopca informując, że jest on dzieckiem z zespołem Aspergera.

 

źródło:https://wroclaw.policja.gov.pl

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.