Policjanci z Rakowca zatrzymali złodziei katalizatorów

2023-09-11

3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec. Po sprawdzeniu okazało się, że to niejedyne przestępstwa na ich koncie. Jeden z nich odpowie jeszcze m.in. za włamania i kradzież rozbójniczą. O dalszym losie całej trójki zdecyduje sąd.

Do zatrzymania doszło m.in. dzięki nagraniom z monitoringu, którymi dysponowali policjanci. Ponadto dobre rozpoznanie, zaangażowanie i tzw. „policyjny nos” doprowadził funkcjonariuszy z wrocławskiego Rakowca, do trójki podejrzanych. Okazało się, że mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze wiele innych przestępstw.

Kradzieże katalizatorów, włamanie do kontenera gastronomicznego wrocławskiego Beach Baru, włamania do salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych, a także kradzież rozbójnicza – to zarzuty, jakie usłyszał 52-letni mieszkaniec Wrocławia. W jego przypadku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu, a to głównie za sprawą, że działał w warunkach tzw. recydywy, czyli w drodze powrotu na drogę przestępczą. Mówiąc prościej w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Pozostała dwójka sprawców kradzieży katalizatora również nie uniknie odpowiedzialności, a za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Jeden z nich, na co dzień mieszka aż w Rawiczu. Jak widać w jego przypadku, odległość nie była przeszkodą, by dokonać kradzieży we Wrocławiu.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież rozbójniczą oraz kradzież z włamaniem do lat 10 lat – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.