Pomogli dzieciom, które doświadczyły przemocy w rodzinie

2024-05-07

Przemoc w rodzinie to jeden z trudniejszych problemów społecznych, który w codziennej służbie zwalczają policjanci. Wykonując swoje obowiązki, funkcjonariusze z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki natrafili na rodzinę, w której dwójka dzieci (dziewczynki 8 i 14 lat) były świadkami agresywnych zachowań oraz przemocy ze strony uzależnionych od alkoholu i narkotyków rodziców. Finałem tej interwencji było przekazanie małoletnich pod opiekę babci, natomiast rodzicom wydano zakaz zbliżania się do dzieci. W związku z tym, że rodzinie brakowało podstawowych środków do życia, mundurowi zorganizowali akcję, by pomóc babci opiekującej się wnuczkami. Odzew lokalnej społeczności przerósł największe oczekiwania.

Policjanci zebrali ogromną ilość ubrań, butów, środków chemicznych, zabawek, a także żywności i artykułów szkolnych.

Szczególne wyrazy wdzięczności funkcjonariusze kierują do mieszkańców miejscowości Wysoka, Tyniec Mały i Nadolice Małe za szybką reakcję na ich apel. Dzięki bezinteresownej pomocy udało się w niecałą dobę zebrać potrzebne przedmioty w bardzo dużej ilości, co pozwoli na ich wykorzystanie w stosunku do innych rodzin w potrzebie.
Policjanci przypominają: jeśli jesteś świadkiem przemocy domowej lub jej ofiarą, natychmiast poinformuj o tym odpowiednie służby! Funkcjonariusze przyjadą, aby pomóc rodzinie w tej trudnej sytuacji. To nic nie kosztuje, a może zakończyć spiralę przemocy! – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.