Pomogły mamie i jej córce szybko dostać się do szpitala

2023-01-25

Funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej pomogły dwóm kobietom. Mundurowe pełniły służbę na autostradzie A8, w pewnym momencie zwróciły uwagę na osobowe audi, którego kierująca wykonała bardzo niebezpieczny manewr zmiany pasa ruchu. Zatrzymana do kontroli 44-latka poinformowała policjantki, że wiezie 14-letnią córkę na oddział ratunkowy szpitala przy ul. Borowskiej. Funkcjonariuszki, widząc zakrwawioną dziewczynkę, bez chwili wahania rozpoczęły pilotaż do placówki medycznej. Przejazd w policyjnej eskorcie przebiegł bez problemów, a 14-latka szybko i sprawnie trafiła pod fachową opiekę lekarzy.

Sierż. szt. Aleksandra Salecka oraz sierż. Kinga Pietrzyk z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, patrolując autostradę A8, w pewnym momencie zwróciły uwagę na osobowe audi, którego kierująca wykonała bardzo niebezpieczny manewr zmiany pasa ruchu. Za kierownicą auta siedziała roztrzęsiona kobieta, która poinformowała policjantki, że jadąc z 14-letnią córką, musi niezwłocznie dostać się na oddział ratunkowy szpitala przy ul. Borowskiej.

Widząc zakrwawioną dziewczynkę, funkcjonariuszki bez chwili wahania włączyły sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poinstruowały 44-letnią kierującą, w jaki sposób ma poruszać się za radiowozem.

W eskorcie policjantek mama i córka szczęśliwie dotarły do szpitala, gdzie nastolatka trafiła pod fachową opiekę lekarzy – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.