Ponad 120 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z Wrocławia

2022-11-18

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali mężczyznę, któremu przyjdzie odpowiedzieć za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 120 kg krajanki tytoniowej, która nie posiadała znaków skarbowych akcyzy. O dalszych losach 29-latka zadecyduje sąd.

 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu każdego dnia wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, które prowadzą do ujawnienia szeregu przestępstw. Jednym z sukcesów, który mają na swoim koncie, jest zatrzymanie w ostatnich dniach mężczyzny, któremu przyjdzie odpowiedzieć przed sądem za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

W trakcie czynności przeprowadzonych na terenie Psiego Pola zabezpieczyli ujawniony przy 29-latku nielegalny towar w postaci ponad 120 kg tytoniu w postaci krajanki. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy i były zapakowane w kilkanaście worków, które mężczyzna przewoził w osobowym Audi. 

Straty Skarbu Państwa, które są szacowane w przypadku, kiedy ten nielegalny towar zostałby wprowadzony na czarny rynek, to minimum 130 tys. złotych.

Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn mężczyźnie grozić może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności, ale o tym ostatecznie zadecyduje sąd. 

 

źródło: https://wroclaw.policja.gov.pl

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.