Przy ul. Zajączkowskiej powstaje nowy ciąg pieszo-rowerowy
2021-07-06
Na finiszu są prace związane z budową nowego odcinka pieszo-rowerowego przy ul. Zajączkowskiej. Przybędzie tam 1,2 km wygodnego traktu, który połączy Świniary z Lipą Piotrowską.
– Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Zajączkowskiej połączy Świniary z Lipą Piotrowską. To ostatni etap prac przy przebudowie ciągu ulic Obornickiej, Pełczyńskiej i Pęgowskiej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Wzdłuż trasy posadziliśmy 250 lip. Poza tym droga będzie oświetlona – dodaje Świercz.
– To ważna inwestycja, trasa znajduje się przy drodze wojewódzkiej 342 w kierunku Obornik Śląskich. Przy ulicy Zajączkowskiej brakowało miejsca dla pieszych i rowerzystów, ten odcinek z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo – zaznacza Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.
W ramach inwestycji wartej ok. 76 mln zł przebudowywane zostały cztery ulice na wylocie z Wrocławia: Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska i Zajączkowska.
Prace są realizowane ze środków z Unii Europejskiej.






