Przy ul. Zajączkowskiej powstaje nowy ciąg pieszo-rowerowy

2021-07-06

Na finiszu są prace związane z budową nowego odcinka pieszo-rowerowego przy ul. Zajączkowskiej. Przybędzie tam 1,2 km wygodnego traktu, który połączy Świniary z Lipą Piotrowską.

– Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Zajączkowskiej połączy Świniary z Lipą Piotrowską. To ostatni etap prac przy przebudowie ciągu ulic Obornickiej, Pełczyńskiej i Pęgowskiej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Wzdłuż trasy posadziliśmy 250 lip. Poza tym droga będzie oświetlona – dodaje Świercz.

– To ważna inwestycja, trasa znajduje się przy drodze wojewódzkiej 342 w kierunku Obornik Śląskich. Przy ulicy Zajączkowskiej brakowało miejsca dla pieszych i rowerzystów, ten odcinek z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo – zaznacza Daniel Chojnacki, oficer rowerowy. 

W ramach inwestycji wartej ok. 76 mln zł przebudowywane zostały cztery ulice na wylocie z Wrocławia: Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska i Zajączkowska.

Prace są realizowane ze środków z Unii Europejskiej.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.