Seryjny złodziej katalizatorów tymczasowo aresztowany

2023-01-30

Policjanci od dłuższego czasu prowadzili na terenie powiatu wrocławskiego intensywne działania, by wykryć i zatrzymać sprawcę kradzieży katalizatorów. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas szczegółowej kontroli drogowej. Okazało się, że ma na koncie 21 tego typu czynów. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec 39-latka na 3 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, a w jej trakcie pojawiały się nowe fakty wpływające na niekorzyść kontrolowanych. W samochodzie marki Opel Astra mundurowi znaleźli znaczą ilość substancji odurzających: amfetaminy, kokainy oraz marihuany. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez organy ścigania.

Na tym policjanci nie poprzestali. Szczegółowa kontrola auta spowodowała, że funkcjonariusze w bagażniku znaleźli też katalizator oraz narzędzia. Jak się okazało w wyniku dalszych czynności, został on wycięty i skradziony z innego pojazdu.

Kryminalni z wrocławskich Krzyków postanowili kontynuować ten wątek, bowiem uznali, że nieprzypadkowo ktoś przewozi w swoim bagażniku wycięty katalizator oraz narzędzia, które do tego służą. Podejrzenia funkcjonariuszy z pionu operacyjnego nie tylko się potwierdziły, ale policjanci na podstawie analizy zebranych wcześniej materiałów oraz wykonanych sprawdzeń i ustaleń udowodnili 39-letniemu mieszkańcowi powiatu wrocławskiego aż 21 tego rodzaju kradzieży.

Zdarzenia te potwierdzono czynnościami procesowymi, takimi jak wizja lokalna oraz przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Ponadto policjanci dotarli do pokrzywdzonego właściciela, którego katalizator został wycięty. W tej sprawie przyjęto odpowiednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Prokuratura wystąpiła o zastosowanie tymczasowo aresztowania, a do wniosku tego przychylił się ostatecznie sąd. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. MateriałyPolicji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.