Siedząc w radiowozie, wpadł na pomysł, by wręczyć policjantom łapówkę

2024-05-20

Zatrzymanemu do kontroli drogowej 42-latkowi zamiast 3 lat pozbawienia wolności grozi nawet 8. To wynik lekkomyślnego zachowania mężczyzny, który chcąc uniknąć odpowiedzialności w związku z kierowaniem autem w stanie nietrzeźwości, próbował wręczyć wrocławskim policjantom łapówkę. Jego propozycja 2-3 tysięcy zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności spotkała się z natychmiastową i stanowczą reakcją funkcjonariuszy, którzy poinformowali go, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej we Wrocławiu w trakcie pełnionej służby zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Kiedy szyba w aucie została opuszczona, z wnętrza pojazdu wydobył się charakterystyczny zapach alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości jadącego samochodem.

Po chwili wynik badania ostatecznie potwierdził, że 42-latek kierował „na podwójnym gazie”. Miał ponad promil alkoholu w organizmie, a i tak nie widział problemu w tym, aby kontynuować podróż do pracy.

Gdy siedział już w policyjnym radiowozie z kajdankami na rękach, a jego prośby odstąpienia przez mundurowych od dalszych czynności nie przynosiły efektu, zaproponował funkcjonariuszom 2-3 tysiące zł łapówki.

Propozycja, która padła z ust kierowcy, spotkała się jednak z natychmiastową i stanowczą odmową ze strony mundurowych, a dla 42-latka „wizytą” w policyjnym areszcie.

Sąd zdecyduje, jaki wyrok ostatecznie usłyszy nietrzeźwy kierowca seata, któremu zamiast 3 lat pozbawienia wolności grozi nawet 8 – informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.