Sprawca kradzieży skarbonki WOŚP zatrzymany

2022-02-10

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław- Ołbin zatrzymali mężczyznę, który podczas wizyty w punkcie skupu złomu dokonał kradzieży. Łupem 36-latka padła wystawiona tam puszka na dobrowolne datki wystawiona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, której dopuścił się w powrocie do przestępstwa.

Działania policjantów pionu kryminalnego z komisariatu przy Rydygiera doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który kuszony łatwym „zarobkiem” ukradł skarbonkę z datkami klientów jednego ze skupu złomów na terenie Ołbina.

Skarbonka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która wystawiona była w jednym z wrocławskich skupów złomu, to jedna z tysięcy na terenie całego kraju, do których każdy mógł wrzucić dowolną sumę pieniędzy. Zachowanie mężczyzny zasługuje na szczególne potępienie ze względu na kradzież pieniędzy, które mają być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

36-latek usłyszał już zarzut z artykułu 278 Kodeksu karnego dotyczący przestępstwa kradzieży. Jak się okazało, nie był to pierwszy raz, kiedy dopuścił się tego typu naruszenia prawa. Dlatego też w związku z powrotem do przestępstwa mężczyźnie grozić może 5 lat pozbawienia wolności powiększone jeszcze o połowę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.