Triduum Paschalne

2022-04-14

W Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne – najważniejsze wydarzenie roku liturgicznego. Wspomnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Rozpocznie się dzisiejszą wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Jutro, w Wielki Piątek, po liturgii Męki Pańskiej, w czasie której czczone jest szczególnie drzewo krzyża, Ciało Chrystusa (w postaci opłatka umieszczonego w monstrancji) zostanie przeniesione do symbolicznego grobu. Czas Wielkiej Soboty będzie czasem trwania przy grobie Pańskim i rozważania jego męki. W Wielką Sobotę  w kościołach święci się potrawy na wielkanocny stół, odwiedza symboliczne groby Pańskie w kościołach, a także groby bliskich na cmentarzach. Uroczystości zakończy liturgia wigilii paschalnej w noc z soboty na niedzielę i uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem ogłaszająca zmartwychwstanie Chrystusa i wzywająca do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.