Uciekał przed policjantami, bo był poszukiwany

2022-02-10

Policjanci z Psiego Pola, widząc przed radiowozem podejrzane manewry kierującego land roverem, mogące wskazywać, że znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, postanowili natychmiast działać. Mężczyzna nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podjął ucieczkę. Po chwili wjechał do rowu i po krótkiej pieszej ucieczce został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności, ale to nie wszystko, co miał na sumieniu.

Mundurowi z komisariatu przy pl. Piłsudskiego, jadąc ul. Żmigrodzką, zauważyli kierującego land roverem, który przejeżdżał przez linie wyznaczające pasy ruchu. Styl jazdy mężczyzny siedzącego za kierownicą mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, działających podobnie.

Policjanci postanowili jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę, weryfikując jej przyczynę. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, wydając kierującemu polecenie zatrzymania się. Mężczyzna zignorował je, gwałtownie przyspieszając i podejmując próbę ucieczki. Po krótkim pościgu zjechał z drogi, a jego pojazd znalazł się w rowie. 50-latek podjął jeszcze nieudaną próbę ucieczki pieszo, która została przerwana już po chwili przez wrocławskich policjantów. Oprócz czynności związanych z popełnionym przez mężczyznę przestępstwem, w pierwszej kolejności udzielili mu pomocy przedmedycznej ze względu na uraz głowy powstały na skutek zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przewiezieniu 50-latka do jednego z wrocławskich szpitali. Podróż ta odbywała się jednak pod czujnym okiem policjantów ze względu na fakt popełnienia przez mężczyznę przestępstwa, a także poszukiwania go, by odbył karę pozbawienia wolności w wymiarze 18 miesięcy.

Jakby tego było mało, w miejscu zatrzymania policjanci ujawnili środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii w ilości kilku porcji handlowych. Dodatkowo kierującemu została pobrana krew do badań celem potwierdzenia kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna po kilku dniach opuścił szpital, a wówczas nastąpiło nieuchronne, czyli przewiezienie go do zakładu karnego, aby odbył zasądzoną karę pozbawienia wolności. Sąd zadecyduje, czy pobyt 50-latka za kratkami się przedłuży i w jakim wymiarze. Za popełnione przez mężczyznę przestępstwa grozi  nawet 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały wrocławskiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.