W hołdzie ofiarom reżimów totalitarnych

2023-09-12

W Sanktuarium Golgoty Wschodu przy ul. Wittiga we Wrocławiu odbyła się 10 września uroczysta msza w intencji Ojczyzny i ofiar reżimów totalitarnych. Odprawiona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przy udziale pocztów sztandarowych m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Kombatantów Wojska Polskiego, Akcji Katolickiej oraz szkół wrocławskich i harcerzy. W hołdzie ofiarom m.in. tragicznych wydarzeń z 17 września 1939 r., w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego kwiaty przy Panteonie Pamięci Golgoty Wschodu złożył kom. Mariusz Modelski – Zastępca Naczelnika Wydziału Prezydialnego KWP we Wrocławiu – informuje Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu.

Uroczystość zainaugurowała obchody Dnia Sybiraka. W tym wyjątkowym miejscu na mapie stolicy Dolnego Śląska, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, odprawiona została bowiem uroczysta msza w intencji Ojczyzny i ofiar reżimów totalitarnych, po której odczytany został Apel Pamięci oraz złożono wieńce oraz kwiaty przy Panteonie Pamięci Golgoty Wschodu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.