W przyszłym roku we Wrocławiu kongres opieki wytchnieniowej

2022-11-22

Najważniejsze problemy związane z opieką wytchnieniową będą tematem konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy, która odbędzie się we wrześniu 2023 roku w stolicy Dolnego Śląska. Z pewnością jej tematyka zainteresuje zwłaszcza opiekunów osób wymagających stałej opieki.

 

ISBA 2023 Polska to trzynasta edycja Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy, które za każdym razem odbywa się w innym kraju. W przyszłym roku odbędzie się ona w stolicy Dolnego Śląska. Jest skierowana do wszystkich osób świadczących, korzystających bądź wymagających korzystania z usług opieki wytchnieniowej, czyli tzw. krótkiej przerwy.

Podczas tego światowego wydarzenia omawiane będą kwestie sygnalizowane przez ustawodawców, specjalizujących się w niej badaczy oraz podmioty kształtujące politykę w tej dziedzinie. Głównym celem konferencji jest wykształcenie lepszego zrozumienia wymogów i form wsparcia, o które proszą indywidualne osoby, rodziny, opiekunowie i bliscy. Spotkanie ma być okazją do zapoznania się z rozwojem nowych, innowacyjnych sposobów świadczenia należytych, zindywidualizowanych usług wytchnieniowych.

Temat przyszłorocznej konferencji to „Razem opracowujemy lepsze usługi krótkiej przerwy”. Wynika on z inspiracji działalnością osób z całego świata, oferujących wsparcie w ramach swoich społeczności, w sposób skrojony na ich miarę.

Uczestnicy konferencji będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i świadomość w zakresie opieki wytchnieniowej. Będzie to możliwe m.in. dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i omówieniu dotychczasowych praktyk.

Choć konferencja odbędzie się dopiero we wrześniu przyszłego roku, organizatorzy już teraz poszukują osób, które poprowadzą warsztaty o tematyce związanej z opieką wytchnieniową.

- Najlepiej, jeśli będą to osoby zawodowo związane z dziedziną opieki wytchnieniowej, doświadczeni praktycy z branży usług medycznych, terapeutycznych, służby zdrowia i opieki społecznej, przedsiębiorcy i liderzy, których działania wywierają bezpośredni wpływ na jakość życia. Zapisy są otwarte już teraz na naszej stronie internetowej. - Piotr Kuźniak, prezydent ISBA 2021-2023
 
Organizatorami Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy są Fundacja Imago, Stowarzyszenie Bonitum oraz Fundacja Potrafię Pomóc.
 
Wydarzenie zacznie się we wtorek, 12 września 2023 r. i potrwa trzy dni.
 

Pomagają rodzinom, w których żyją osoby z niepełnosprawnością

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krótkiej Przerwy (International Short Break Association - ISBA) to ogólnoświatowa inicjatywa zrzeszająca instytucje i organizacje świadczące usługi opieki społecznej i wytchnieniowej na rzecz rodzin, w których żyją osoby z niepełnosprawnością. Działania członków stowarzyszenia mają charakter włączający i są wyczulone na potrzeby korzystających z tych usług osób.

Celem istnienia ISBA jest stworzenie możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia z zakresu usług opieki wytchnieniowej, świadczonych w różnych krajach i kulturach. Dąży do opracowania profesjonalnych narzędzi, które zapewnią bezpieczeństwo domowe rodzinom i zapobiegną ich rozpadowi.

 

źródło: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.