Właściciel Filipa wdzięczny wrocławskim policjantom

2022-11-09

Mały piesek przestraszony błąkał się ulicami na wrocławskich Żernikach. Filip, bo tak wabi się czworonóg, trafił na dwóch policjantów, którzy nie przeszli obojętnie, widząc samotne i przerażone zwierzę.

Dwaj policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej, patrolując ulice wrocławskich Żerników zauważyli małego pieska, który błąkał się samotnie po osiedlu. Ich reakcja była natychmiastowa. Zaopiekowali się małym czworonogiem i zabrali go do radiowozu.

Postanowili, że Filip za wszelką cenę wróci do domu i do swoich kochających właścicieli. O odnalezieniu zwierzęcia poinformowali członka miejscowej Rady Osiedla, który udostępnił tę informację na osiedlowej grupie jednego z portali społecznościowych. Policjanci udali się też do najbliższego lekarza weterynarii, by sprawdził, czy pies posiada chip. 

Działania, które zakończyły się sukcesem i pozwoliły Filipowi bezpiecznie wrócić do domu, nie pozostały bez echa, gdyż wdzięczny właściciel przesłał na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podziękowania dla obu policjantów.

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, tym razem człowiek okazał się najlepszym przyjacielem psa – informuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.