Wrocław to nie miejsce do driftu ani tor wyścigowy

2024-05-07

Jeszcze przed długim weekendem majowym parking pod jednym z centrów handlowych na Bielanach Wrocławskich zapełnił się różnego rodzaju „stuningowanymi” autami. Na miejscu byli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej, którzy w trakcie 90 kontroli pojazdów udowodnili, że ich właściciele mają lekceważący stosunek zarówno do przepisów ruchu drogowego, jak i stanu technicznego swoich samochodów. O skali „nieprawidłowości” najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie jedną noc dwaj funkcjonariusze, poruszający się nieozonowanym radiowozem przeprowadzili 14 kontroli drogowych, nakładając na kierujących mandaty na łączną kwotę ponad 17 tys. zł! Wrocław to nie miejsce dla pseudodrifterów, a ci, którzy chcą „polatać bokiem” lub się pościgać „na 1/4 mili", niech jadą na specjalnie przygotowane do tego tory wyścigowe! - sugeruje wrocławska Policja

Kolejny raz, w związku z pojawieniem się informacji o nielegalnych wyścigach, mających się odbyć na terenie Wrocławia i okolic, funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania w tej sprawie.

Celem funkcjonariuszy biorących udział w nocnych działaniach było zarówno niedopuszczenie do wyścigów pojazdów na drogach publicznych, jak też ujawnianie sprawców wykroczeń i napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Tego typu brawura za kierownicą stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników wydarzeń, ale również osób postronnych.

Mundurowi do działań wykorzystywali m.in. oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W ramach swoich zadań i uprawnień kontrolowali kierowców oraz inne osoby, które naruszały przepisy. W sumie sprawdzili 90 pojazdów, m.in. wystawiając kierującym 34 mandaty dotyczące różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym.

O skali nieprawidłowości najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie jedną noc dwaj funkcjonariusze poruszający się nieozonowanym radiowozem przeprowadzili 14 kontroli drogowych, nakładając na kierujących mandaty na łączną kwotę ponad 17 tys. zł! Wśród zatrzymanych do kontroli był 25-letni miłośnik szybkiej jazdy, który na Autostradowej Obwodnicy Wrocławiu rozpędził swojego „stuningowanego” mercedesa do prędkość 188 km/h. Kosztowało go to 4000 zł oraz 14 punktów karnych.

Tego typu nocne działania nie są pierwszymi przeprowadzonymi na drogach stolicy Dolnego Śląska, a funkcjonariusze zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości - informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.