Za kierownicę wsiadł będąc po wpływem różnych narkotyków

2022-11-29

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli podejrzanie zachowującego się kierującego audi. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie tylko jego pojazd nie może poruszać się po drogach, ale również on sam nie może nim kierować. 34-latek przyznał się, że tego samego dnia palił marihuanę. Narkotester wskazał, obecność w jego organizmie również amfetaminy.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, podczas patrolowania drogi krajowej nr 35, zatrzymali do kontroli audi. Autem podróżował 34-letni kierowca oraz młodszy od niego o 6 lat pasażer.

Uwagę mundurowych zwrócił stan psychofizyczny kierowcy oraz jego zachowanie. Podczas kontroli 34-latek był zdenerwowany, widocznie przestraszony, a jego źrenice nie reagowały na światło. Mężczyzna przyznał się, że tego samego dnia, w godzinach porannych, palił marihuanę.
Policjanci postanowili więc to sprawdzić.

Ich podejrzenia oraz słowa kierowcy potwierdził test wykonany na urządzeniu do badania obecności substancji odurzających, którego wynik jednoznacznie potwierdził obecność amfetaminy oraz THC w jego organizmie.

Na tym interwencja się nie zakończyła. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili zawiniątko zawierające susz pochodzenia roślinnego. 34-latek powiedział funkcjonariuszom, że jest to marihuana, co potwierdził test wykonany w komisariacie.

Auto, którym podróżowali mężczyźni również nie było wolne od wad. Audi nie miało aktualnych badań technicznych, w związku z czym policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie po użyciu środków odurzających grozić mu może kara nawet 2 lat więzienia, a za posiadanie substancji zabronionych do 3 lat.

 

źródło: https://wroclaw.policja.gov.pl

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.