Zatrzymani sprawcy chuligańskiego zachowania na osiedlu Nowe Żerniki

2023-08-04

Zatrzymani sprawcy chuligańskiego zachowania na osiedlu Nowe Żerniki 

Zdarzenie, które miało miejsce na wrocławskim osiedlu Nowe Żerniki zbulwersowało nie tylko samych mieszańców, ale też policjantów zajmujących się ta sprawą. To właśnie ich zaangażowanie, szybkie oraz bardzo intensywne działania spowodowały, że w ciągu dwóch dni od popełniania czynu wszystkie osoby za to odpowiedzialne usłyszały zarzuty. Dotyczyły one m.in. uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Zatrzymanych w tej sprawie było czterech mieszkańców Wrocławia w wieku od 24 do 31 lat.

Policjanci z Komisariatu Wrocław-Leśnica pod koniec lipca otrzymali zgłoszenie, że grupa mężczyzn z  nieustalonej wówczas broni strzela w kierunku ludzi, okien, a także witryny sklepowej. Sytuacja miała miejsce na wrocławskim osiedlu Nowe Żernik.

Policjanci wykonujący czynności w tej sprawie w swoich działaniach wykazali się dużym zaangażowaniem oraz dynamiką. Następnego dnia pierwsi z uczestników byli już zatrzymani, a w kolejnej dobie cała czwórka mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat usłyszała zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oaz kierowania gróźb karalnych. Straty w tej sprawie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Jak ustalono, sprawcy posługiwali się tzw. karabinkiem pneumatycznym, na który nie jest wymagane zezwolenie. Używanie jednak tego typu broni w taki sposób jest wyjątkowo niebezpieczne i zabronione.

Wrocławska prokuratura postanowiła również zastosować wobec podejrzanych policyjny dozór, a za popełnione przestępstwo grozić może im do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej  Policji we Wrocławiu

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.