Zatrzymano złodziei – jeśli rozpoznajesz swe mienie, skontaktuj się z Policją

2023-10-25

Policjanci z powiatu wrocławskiego od dłuższego czasu weryfikowali przypadki włamań i kradzieży na swoim terenie. Skrupulatna analiza oraz skuteczna praca operacyjna i prewencyjna pozwoliła na typowanie, a w konsekwencji zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o tego typu czyny. Na swoim koncie mają oni liczne włamania oraz kradzieże do mieszkań i domów na terenie Dolnego Śląska, a policjanci podejrzewają, że mogli działać nawet na terenie całego kraju. Ważnym elementem w tej sprawie jest bardzo duża ilość odzyskanych przedmiotów: biżuterii, elektroniki, odzieży, kosmetyków itp. Policja zachęca do obejrzenia zdjęć i prosi o kontakt, jeśli rozpoznajesz swoje mienie.

Wspólna praca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Siechnicach, Wydziału Kryminalnego oraz Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 33 i 52 lat, którzy podejrzewani są o szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do mieszkań, domów i innych obiektów. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów w tej sprawie zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Na podstawie dotychczas przeprowadzonych czynności udowodniono im do tej pory 12 kradzieży z włamaniem, ale cała sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci są przekonani, że działalność sprawców była znacznie większa. Podejrzewają, że obaj Gruzini mogli działać na terenie całego kraju.

Policja zachęca do zapoznania się z komunikatem wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy padli ofiarą tego typu przestępstw. Na zdjęciach można zobaczyć przedmioty, które zabezpieczono w trakcie sprawdzeń miejsc pobytu podejrzanych.

Wszystkie osoby rozpoznające na zdjęciach przedmioty, które mogą być ich własnością, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Siechnicach pod nr. tel. 47 87 168 62 bądź z najbliższą jednostką policji. Wiadomości kierować też można na adres mailowy: naczelnik.kryminalny@wr.policja.gov.pl.

Więcej zdjęć odzyskanych przedmiotów: 

https://wroclaw.policja.gov.pl/dwr/aktualnosci/bieza/106407,Policjanci-z-Wroclawia-zatrzymali-wlamywaczy-ktorzy-okradali-mieszkania-oraz-dom.html

Zatrzymanym może grozić do 10 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.