Zdenerwowany na innego kierowcę „nie zapanował” nad pedałem gazu

2022-09-27

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z wrocławskiej drogówki. 29-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska pędził swoim porsche przez centrum miasta ulicą Legnicką. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość auta przy użyciu ręcznego miernika prędkości. 29-letni kierowca, ignorując obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem aż 132 km/h!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej pełniący służbę na posterunku kontroli prędkości przy ul. Legnickiej kontrolowali, czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń.
W pewnym momencie dostrzegli pędzące w ich stronę porsche, którego kierowca znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość.
Mundurowi zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie ręcznego miernika prędkości, w który byli wyposażeni, wyświetlił się wynik - 132 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h.
29-letni kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że przekroczył dozwolona prędkość, gdyż wcześniej zdenerwował się na innego kierowcę.
Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na niego grzywnę 2500 zł, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Kierowcy funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.
Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie - przypomina sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.