Znów uderzenie w przestępczość narkotykową

2023-01-20

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej zatrzymali we Wrocławiu mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Wpadł, idąc ulicą, gdy miał przy sobie 2 kg amfetaminy, a później w wykorzystywanych przez 59-latka pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli jeszcze 10 kg tego narkotyku. Na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto przy współpracy z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

59-latek wpadł w ręce policjantów, gdy szedł ulicą z torbą, w której miał 2 kg narkotyków. Kolejne czynności funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia jeszcze 10 kg środków odurzających. Sprawdzenia potwierdziły, że była to amfetamina, która w związku ze skutecznymi działaniami mundurowych, nie trafi teraz na rynek.

Mężczyzna został zatrzymany i  usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.