Zuchwała kradzież mercedesa z nietypowym pasażerem na siedzeniu

2023-08-29

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zostali powiadomieni o nietypowym przestępstwie, do którego doszło w okolicy stawów na terenie miejscowości Tyniec Mały. Czyn ten zakwalifikowany został jako kradzież zuchwała. Sprawcy bowiem w swoim sposobie działania najpierw odurzyli właściciela pojazdu, a następnie dokonali kradzieży jego mercedesa wraz z psem rasy owczarek podhalański. Auto sprzedali dalej, a zwierzę przywłaszczyli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do komisariatu na wrocławskich Krzykach zgłosił się mężczyzna. Oświadczył, że spędzał czas rekreacyjnie w okolicy stawów na terenie miejscowości Tyniec Mały. Będąc tam, spotkał parę, która dołączyła się do niego, oferując mu coś do picia. Krótko po wypiciu napoju mężczyzna dziwnie się poczuł. Kobieta i mężczyzna mieli zaoferować pokrzywdzonemu, że zawiozą go do miejsca zamieszkania. Tak się jednak nie stało....

Okazało się, że mężczyzna nie został odwieziony do domu. Ponadto napotkane osoby nie oddały samochodu ani psa, który podróżował wraz z nimi. Następnego dnia pokrzywdzony poprosił o pomoc w tej sprawie policjantów na wrocławskich Krzykach. Ci na podstawie swoich ustaleń oraz materiału dowodowego natrafili na trop nieuczciwej pary.

Policjanci potwierdzili, że podejrzewani to 29-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. W pierwszej kolejności, co bardzo ucieszyło właściciela, funkcjonariusze na podstawie czynności operacyjnych odzyskali psa. Niestety, sprawcy zdążyli już sprzedać kradziony pojazd.

Kolejne czynności funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki doprowadziły finalnie do odzyskania utraconego mercedesa. Zatrzymana para usłyszała zarzuty dotyczące kwalifikowanego typu kradzieży, który zagrożony jest wyższą sankcją karną. Za to przestępstwo grozi bowiem do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta okazała się osobą poszukiwaną celem odbycia kary pobawienia wolności – informuje st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.