Zweryfikuj, czy na pewno rozmawiałeś z pracownikiem banku

2022-09-27

Łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił 29-latek, który zainstalował na swoim telefonie aplikację umożliwiającą oszustom dostęp do jego rachunku bankowego. Mężczyzna uwierzył, że rozmawia z pracownikami banku i skrupulatnie wykonywał ich polecenia. Kolejny raz Policja ostrzega! Nie klikaj w nieznane linki i nie daj się oszukać!
Co pewien czas wrocławscy policjanci informowani są o przypadkach oszustw metodą „na pracownika banku”. Zgłoszenia pochodzą najczęściej od samych poszkodowanych. Tak jak to miało miejsce również w tym przypadku.
Na telefon pokrzywdzonego 29-latka zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika infolinii bankowej. W trakcie rozmowy nakłonił mężczyznę do zainstalowania w jego telefonie aplikacji, dzięki której przestępcy uzyskali dostęp do jego bankowości elektronicznej. W efekcie wpadło w ręce oszustów kilkadziesiąt tysięcy złotych, podchodzących z jego rachunku bankowego.
Opisane historia może przydarzyć się każdemu z nas, dlatego Policja przypomina, aby przy następnej wiadomości, którą otrzymamy w formie SMS-a, maila czy za pośrednictwem połączenia telefonicznego, zweryfikować, czy jej nadawca nie jest oszustem. Nie klikajmy w linki przesłane przez nieznane osoby, ponieważ mogą stać za nimi przestępcy.
Przestępcy bardzo umiejętnie potrafią spreparować strony internetowe, które łudząco przypominają prawdziwe witryny banków, serwisów sprzedażowych czy mediów społecznościowych.
Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości lub podejrzenia, warto skontaktować się z daną instytucją czy firmą i zweryfikować prawdziwość otrzymanych wcześniej wiadomości.
Będąc ostrożnym możemy uchronić siebie i najbliższych przed utratą pieniędzy oraz sporą dozą niepotrzebnych nerwów - przypomina Zespół Komunikacji Społecznej
Koemndy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Arman Babayan - Stomatolog, Chirurg

Ok, szybko, fachowo i sprawnie. Dobry stomatolog, polecam. Wyjaśnił wszystkie sprawy związane z zabiegiem. Super

lek. Mateusz Strózik - Ginekolog

Pan Doktor jest bardzo sympatyczny i kulturalny, merytorycznie odpowiada na wszystkie pytania, tłumaczy po kolei co będzie wykonywać, badanie przeprowadzone bardzo delikatnie. Zdecydowanie polecam!

dr n. med. Aleksander Jaworski - Stomatolog, Protetyk

Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście. Fachowe i sprawne wykonanie wypełnień. Polecam wizyty u Pana doktora.

lek. Julian Maciaszek - Psychiatra

Polecam z całego serca. Pan doktor ma dobry kontakt i podejście do pacjenta. Podczas konsultacji doktor był zaangażowany, zadawał dużo szczegółowych pytań. Wizyta odbyła się punktualnie i przebiegła bez zastrzeżeń.

lek. Wiesław Filarski - Urolog, Chirurg

Pozytywne wrażenie polecam. Fachowość - doświadczenie , miło i sympatycznie. Trzecia wizyta jak do tej pory jest ok.

lek. dent. Katarzyna Drabek

Profesjonalne podejście, super miła atmosfera i zero stresu. Polecam i dziękuję za wybielenie moich zębów!

dr n. med. Waldemar Gołębiowski - Pediatra, Onkolog dziecięcy, Hematolog dziecięcy

Jeden z najlepszych specjalistów od poznałam w życiu. Trafiona diagnoza, bardzo dokładnie dokładnie, wyjaśnił nasze, z wątpliwości serca polecam.

lek. Grażyna Wiland - Okulista

Przemiła Pani Doktor, badania dokładne i super wyjaśnione. Napewno tutaj wrócę. Polecam w stu procentach.